Monday, August 31, 2009

Nfu Oh 63

At last!!!!!! My first Nfu Oh!!!! I am so excited :) I wanted these little beauties from the first time I saw them, but it is a little difficult to get a hand on them. My first is 63 whih is a silvery pink holo. In the shade it looks quiet normal, but wait till you see this one in direct sunlight! My eyes nearly popped out. I think even my camera didn´t know what to to with this one :) Oh, and I so much love the bottle. I love to wear corsets. So please enjoy the pictures I will shortly have another Nfu for you.

Konečně!!!!! Můj první Nfu Oh láček!!!!! Jsem z něj nadšená :) Nfu Oh jsem chtěla od první chvíle, co jsem je někde viděla, ale není zrovna jednoduché si je pořídit. Můj první je teda odstín 63, což je světle růžovo stříbrný holograf. Ve stínu vypadá docela nevinně, ale počkejte si na sluníčko! Málem mi vypadly oči z důlků. Myslím, že ani můj foťák nevěděl, co s tím :) Nádherná je i lahvička s detailem šněrování korzetu, které sama ráda nosím. Teď už fotečky a brzo bude další Nfu.9 comments:

 1. Lovely! Nfu's are so nice and their holo ones are among the best.

  ReplyDelete
 2. Alice: no počkej, budeš nosit povinně :)

  Mary: Tjey sure are! Now I will want all of them :)

  ReplyDelete
 3. It is so pretty! I really want to try that brand!

  ReplyDelete
 4. what a lovely color! I'm missing that in my collection!

  ReplyDelete
 5. gildedangel: I know how you feel. Everyone has it and you want to try so badly! :)

  loungie: thank you, it is really beautiful!

  ReplyDelete
 6. Wow is all I can say! I don't own any of this brand. I have a long list of shades that I want. Your nails look gorgeous with that holo on them. I would be staring at my nails all day.

  ReplyDelete
 7. Lucy: I also have a list and it is growing so fast! Help!

  ReplyDelete
 8. Ahoj, můžu se zeptat kde jsi ho koupila? Děkuji.

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.