Wednesday, September 23, 2009

A package from Tuli!

Today I recieved a package from Tuli. She had her first giveaway and I was chosen the lucky winner :) Tuli is from Israel and writes her blog in english and hebrew. Be sure to check her blog if you haven´t already. And what did I get? First I have to say I got lots of candies and sweets, I had to take a picture of everything very quicky because I wanted to eat them! I also got a pair of toe separators, lots of hearts for nail art (someone will have to explain me how to work with these) and four polishes. Tuli chose great shades, I like them all. They are from an israeli brand Gold. Of course I couldn´t wait and tried two, but that will be in the next post. So thank you Tuli! I wish I got packages like this every day :)
.
Dneska mi dorazil balíček od Tuli, která na svém blogu měla svoji první soutěž a já byla vybrána jako výherce :) Tuli je z Izraele a na svém blogu píše jak anglicky, tak hebrejsky. Určitě se na její blog mrkněte, jestli jste tam ještě nebyli. A co mi to vlastně přišlo? Hlavně spousta sladkostí, musela jsem je všechny rychle nafotit, než jsem se do nich pustila. Pak v balíčku byla různobarevná srdíčka (někdo mi bude muset vysvětlit, jak s nima pracovat) a čtyři laky na nehty. Tuli vybrala moc hezký odstíny, líbí se mi všechny. Jsoou od izraelské značky Gold a já moc dlouho neodolávala a hned jsem musela dva vyzkoušet. Tuli ještě jednou moc děkuju! Takové balíčky bych chtěla dostávat každý den :)


6 comments:

 1. I can't wait to see the swatches, great package!

  ReplyDelete
 2. Yarisse: děkuju :)

  gildedangel: I will try to post them as soon as possible :)

  ReplyDelete
 3. Oooh, all of that is so cool! Looking forward to those swatches as well. Congratulations! :)

  ReplyDelete
 4. Congrats on winning! Those are some gorgeous polishes. Tuli is a sweetie.

  ReplyDelete
 5. Nicole: thank you :)

  Lucy: Tuli is so nice, really enjoyed this giveaway :)

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.