Friday, September 18, 2009

Prague: World of Beauty and Spa 2009

I have never been on a beauty fair, so I decided to change that and go. Today was the first day of the biggest beauty fair in Prague. I had great company, went with my friends Day (check out her nail blog), Dianka (she has a blog about eye makeup), Katka and Péťa. Thank you girls! I had my first shock when we arrived, the place was so crowded, long queues for tickets and people (mostly women and girls) everywhere. Of course we didn´t get distrurbed by that and headed right to the part where nail polish was. My second shock came when we entered the pavilion. It was so crowded, you couldn´t move and breathe. We even saw some girls fainted :( This is just for you to imagine how it looked there. And what about nail polish? For me the whole fair was a big disappointment. I mean they say it is the biggest international beauty fair in Prague! Well I had a bit different idea of how it should look like. First we went to OPI. Did they have the Suede collection? No! Why should they...and Holiday? I think they even don´t know there was one. The people at Orly didn´t even know their stuff. When we came to Essie and asked for Matte About You, they didn´t have it!!! If you would expect to see brands like China Glaze, Color Club, Zoya, Nubar...no chance. I was really sad about it :( I see all the beautiful polishes that are in the US and wanted to see them with my own eyes and saw nothing new. I bought just two polishes and one more Konad plate (I will show tommorow). When I came out after three hours I was totally dead and couldn´t wait to get home and kiss our one day old puppies :)

Nikdy předtím jsem na kosmetické výstavě nebyla, tak jsem se rozhodla, že to změním. Dnes byl první den největší výstavy tohoto zaměření v Praze. Skvělou společnost mi dělaly kamarádky Day (mrkňete na její blog), Dianka (bloguje o líčení), Katka a Péťa. Díky holky! První šok jsem měla hned před Výstavištěm. Všude bylo strašně moc lidí, na lístky se stály dlouhé fronty. To nás ale nemohlo odradit a namířily jsme si to rovnou do pavilonu s laky na nehty. Tam jsem dostala druhý šok, bylo tam nedýchatelno a nedalo se tam hnout. Člověk se musel prodírat a bojovat o každý centimetr volého místa. Později jsme dokonce viděly i pár holek, co tam omdlelo :( To jen tak pro dokreslení atmosféry. No a co laky na nehty? Pro mě byla v tomhle směru výstava velkým zklamáním. Rozhodně jsem čekala víc, vždyť se prezentují jako největší výstava v Praze! Jako první jsme zamířily k OPI. Čekaly byste, že budou mít Suede kolekci? Já ano, ale neměli ji. A vánoční? Myslím, že ani nevěděli, že nějaká vánoční je. U Orly zase neměli ani tušení, co vlastně vystavují. Naprostá neznalost sortimentu. Když jsme přišly do stánku Essie a ptaly se na zmatňující nadlak, tak nám bylo řečeno, že nemají, že nebyl dodán!!! A jestli jste čekali značky jako China Glaze, Color Club. Zoya, Nubar...bez šance. Byla jsem z toho docela smutná :( Vždycky když vidím všechny ty úžasný laky v USA, tak si přeju je vidět i na vlastní oči a dneska jsem rozhodně nic nového neviděla. Nakonec jsem si koupila jen dva nové laky a jednu Konad destičku (ukážu zítra). Po třech hodinách na výstavě jsem byla úplně mrtvá a těšila se domů za jednodenními šťěňátky :)13 comments:

 1. OPI didn't have either the Suede OR the Holiday collection? Well that's crazy! What a disappointment all the way around, so sorry about that.

  ReplyDelete
 2. I'm sorry that it was such a disappointment!

  ReplyDelete
 3. Sorry it sucked! I've never been to one of these either. Congrats on the puppies!

  ReplyDelete
 4. AYD, that really sucks :( hopefully the exibition in London on Sunday will be better with sortiment....no CHG? No Nubar? No Zoya? Thats a shame! lucisek

  ReplyDelete
 5. Nicole: they didn´t have both! What a shame, really :(

  gildedangel: me too, but I learned for next time not to go.

  kittyluvscolor: thank you, i put a picture in my next post :)

  Lucie: I think it will be much better, it is just us, we are behind with everything :(

  ReplyDelete
 6. Ahoj, taky jsem nikdy dřív na výstave nebyla, ale dnes jsem vyrazila poprvé. Taky jsem zklamaná. Když jsem se u Essie ptala na matný top lak, tak se druhá slečna ptala té první, co je to vlastně zač, že se na to všichni ptají. Absolutně nechápu. Ta totální ignorace nových trendů mě fakt dostala! Hlavně, že tam bylo aspoň tucet stánků, kde se člověk mohl přehrabovat stále stejnými laky za 30 korun. Takovej hrabák mají i u nás v nejbližší drogerii, kvůli tomu nemusím chodit za stovku na výstavu.
  Krom toho, že jsem chtěla okouknout laky, chtěla jsem si koupit NailTek Foundation II, protože ho hodně holek podle blogů používá jako matný nadlak, nebo základ pro míchaní matů. Když jsem se konečně probojovala ke stánku NailTeku (měla jsem s sebou kočárek s miminem, takže si asi dotážeš představit co jsem musela absolvovat), tak se podivili nad tím, že chci tento base používat jako matující top. Naštěstí mi ho dali vyzkoušet a zkusila jsem i matující top z řady Therapy a ten jsem nakonec vzala, protože daleko líp zasychal. Bohužel jsem nemohla vzít oba, protože o platbě kartou nebo bankomatu si člověk může taky nechat tak leda zdát. Takže z výstavy zklamání obrovské. Naštěstí co jsem utratila za vstupné, ušetřila jsem na výstavní ceně laku. Takže až tak naštvaná nejsem.
  Teda vlastně teď mám obrovskou radost, protože jsem objevila tenhle blog. Hledala jsem totiž, jestli jde u nás někde jinde sehnat ten Essie Matte About You a narazila jsem na Tvoje stránky! A ihned je zařazuju mezi oblíbené (-:
  A mimochodem - odkud máš Essie MAY ty?
  Hezký zbytek víkendu!
  Hanka

  ReplyDelete
 7. zirafka: ahojky :) konečně nějaký český čtenář :D už jsem si myslela, že mě čtou jen všude jinde. Koukám, že dojmy z výstavy máme podobný. To s tou Essie je hrozný, co to pak je za výstavu, když nemaj základní sortiment? Já si ten zmatňující nadlak koupila v USA, stejně jako 99% všech laků a všeho okolo. O NailTeku jsem už slyšela, používá ho kamarádka, já jsem ještě nezkoušela.

  ReplyDelete
 8. Fialko, já tam China Glaze potkala - žádný stánek nebo tak, prostě tam jen tak osamotě stál jeden stojan. Nahoře měl napsáno "kolekce Kicks - novinka!" a pod tím byly laky z Romantique kolekce a z té letní jak tam patří Grape Juice, Strawberry Fields apod. (vypadl mi název...). Z Kicks nebyl ani jediný. Nejdřív jsem se musela smát, ale ono je to spíš k pláči... :-(

  ReplyDelete
 9. viennettka: Péťo, to je fakt šílený. Napsat ke Kicks novinka! To je opravdu k pláči :( Já jsem tam China Glaze viděla jen u nějaké paní, co dělala zdobení, tak tam měla pár holografů. Ach jo :(

  ReplyDelete
 10. Ahoj znova (-:
  využila jsem volnější neděli k tomu, že jsem si přečetla celý Tvůj blog. Znova chválím. Krásné fotky, výber laků, který mi skvěle sedne a hlavně máš úžasný nehty! To je fakt radost se na ně dívat!
  Prosím, jestli to není tajemství, kde jsi objednávala Essie Matte About You a laky vůbec? Máš s nějakým eshopem dobré zkušenosti co se týká posílání do Čech? Ono těch možností je strašně moc, ale párkrát jsem se už spálila, tak se raději rozhoduju podle doporučení...
  H.
  H.

  ReplyDelete
 11. zirafka: moc děkuju za chválu a hlavně, že se ti líbí můj výběr barev :)
  Moje zdroje samozřejmě tajemství nejsou, tady jsou moje nejoblíbenější:

  http://www.victoriasnailsupply.com/ (neposílaj do Čech, musíš přes ShopGuru)

  http://www.head2toebeauty.com/

  a tenhle ebay prodejce, když koupíš deset a víc laků, pošta do ČR je zdarma: http://stores.shop.ebay.com/maiandjays-superstore__W0QQ_armrsZ1

  ReplyDelete
 12. What a pity? Orly not even knowing their own stock! You would think that being it's a beauty fair that they would have a greater variety. The crowds you can expect. I hate crowds. I never go to shows like that.

  ReplyDelete
 13. Lucy: a friend of mine told me, that last year there vere much less people, so I thought it would be ok :) Nevermind.

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.