Monday, October 5, 2009

Color Club Hey Gorgeous

I really wanted to try some of the old Color Club polishes. The problem with these is that there aren´t many swatches of them (or I just dind´t find any). So I risked a few bottles and waited for what will come. One of them was this gorgeous dark red, the name really suits it :) I think I just can´t go wrong with Color Club. As always it had perfect application and two coats were totally opaque. Can´t wait to try the others!

Už delší dobu jsem chtěla vyzkoušet některé ze starších odstínů Color Club, ale bohužel je těžké najít na netu nějaké jejich fotky na nehtech (aspoň já jsem jich teda moc nenašla). Riskla jsem to teda, pár jich naslepo objednala a čekala na to, co přijde. Jedním z nich byl i tenhle úžasný tmavě červený lak, která má opravdu trefné jméno :) Mám pocit, že s Color Club se prostě nedá šlápnout vedle. Jako vždy byla aplikace bez problémů a dvě vrstvy plně kryly. Už se nemůžu dočkat, až vyzkouším ty ostatní!9 comments:

 1. That is a beautiful color on you! I can't wait to see the rest :)

  ReplyDelete
 2. very beautiful color it's very great :)

  ReplyDelete
 3. That's so pretty, such a nice shade. Love Color Clubs!

  ReplyDelete
 4. gorgeous colour, looks really great on you!

  ReplyDelete
 5. That is a stunning color on you!

  ReplyDelete
 6. Thank you all so much. I am so deeply in love with this shade! :) Hope someone else will buy it too..

  ReplyDelete
 7. That is such a gorgeous color on you!!

  ReplyDelete
 8. It is gorgeous. You have beautiful nails. I'd love to see older polishes. I didn't start collecting polish seriously until a year of so ago. So there's tons of polishes I've never seen.

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.