Saturday, October 31, 2009

T. LeClerc Loose Powder

Today I want to show you my favourite loose powder. It is packed in a cute tin container, but be careful when opening it. The powder is very finely milled (not so much as MUFE or Coastal Scents) and can be a bit messy sometimes. I recommend putting it into a plastic sifter jar with a screw on lid. On the other side the application is just flawless. You have no maps on your face, it is easy to blend and looks very natural on. It can be applied alone or over a foundation. There is a great choice of colors, I am sure everyone finds the right shade. I have Naturel and Bistree (I also have Bronzee but didn´t try it yet - next summer). I have combination skin and this product works well on me the whole day long. These are a bit pricey, but you get 35g! of powder. That amount is for a really long time. I bought my Naturel about a year and a half ago, used it nearly every single day and look how much I have left. I buy the powders from StrawberryNet or directly from T. LeClerc.

Dnes vám chci ukázat můj neoblíbenější sypký pudr. Je zabalen v roztomilé plechovce, při jejím otevírání ale doporučuju trošku opatrnosti. Pudr je velmi jemný (ne tak moc jako např. MUFE nebo Coastal Scents) a trochu práší. Doporučuju si ho přednat do plastové nádobky se šroubovacím uzávěrem. Nanášení je ale naprosto hladké, pudr na pleti nevytváří mapy, vypadá velmi přirozeně a krásně pleť sjednotí. Může se nanášet samotný nebo na makeup. Myslím, že existuje i docela široký výběr barev, určitě si každý vybere ten správný odstín. Já sama mám Naturel a Bistree (mám i Bronzee, ale ten jsem ještě nezkoušela...až příští léto). Na mé smíšené pleti je tenhle výrobek zázrak, vydrží celý den. Pudr je trošku dražší, ale balení obsahuje 35g! Takové množství vydrží velmi dlouho. Odstín Naturel jsem si kupovala asi před rokem a půl a používala skoro každý den a ještě mi hodně zbývá. Pudry nakupuju na Jahodě nebo přímo ze stránek T. LeClerc.
.
Bistree, Naturel

11 comments:

 1. Wow! I've got to look up this powder. Thanks for sharing the info!

  ReplyDelete
 2. WOW fialko, máš nádherně udělanej blog, tvé příspěvky jsou úžasné, perfektní lekce angličtiny a teda chválím věechny nádherný nehty, jsi moooc šikovná a nehty jsi měla vždy precizní, ale teď je to dokonalost !!!!
  snbbibi

  ReplyDelete
 3. Velvet: it is a great powder, just have to choose the right shade. I Had chair ocree and it was to yellow for me, so me careful with that :)

  snibbibi: Bubísku, moc děkuju za pochvalu. Stal se ze mě takovej menší lakovací maniak, ale ty mě určitě chápeš,viď? :)

  ReplyDelete
 4. Jé Fialko, to je bezva. Nechceš dát časem tip i na nějaký dobrý makeup? Díkec, sonidlo :-)

  ReplyDelete
 5. Promiň, až teď jsem si všimla toho Elisabeth Arden. To víš, doposud jsem sledovala spíš laky na nehty... sonidlo

  ReplyDelete
 6. sonidlo: :) vpohodě...blog je na všechno, ale moje lakovací mánie trošku válcuje zbytek. Ten Elizabeth Arden je spíš na léto a je hodně jemnej. Můj neojblíbenější makeup je Erno Laszlo Absolute Mousse, zatím jsem nenašla nic, co by se mu aspoň přiblížilo. Určitě o něm někdy napíšu víc :)

  ReplyDelete
 7. That powder is nice, I'm going to look into it! Thanks for the review! Do you use a brush or powder puff to apply it?

  ReplyDelete
 8. Wow it looks interesting. Tempting to try..

  ReplyDelete
 9. Fialko, prozradíš kde ten makeup Erno Laszlo kupuješ?:) Na jahodě jsem ho nenašla a z oficiálních stránek do ČR asi neposílají..

  ReplyDelete
 10. beautyjudy: I use face powder brush from Smashbox :)

  Nail fanatic: I tried to resist, but glad I didn´t. It is a great powder.

  Elishebet: no to je právě trošku problém :( Já ho kupuju na ebay, ale moc tam není. Navíc je docela dost drahej. Pořád hledám náhradu, ale ne a ne najít.

  ReplyDelete
 11. I have Bare Escentials Powders plus I use Laura Geller's foundation powder. This does look nice. I like the container also.

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.