Monday, December 21, 2009

China Glaze Emerald Sparkle with Konad

This is nothing special, just clasic holiday colors. The design if from my favourite Konad plate M57. And again I used China Glaze Millenium for stamping. I hope you all have a great time getting ready for Christmas!

Dnes nic moc originálního, pouze klasické vánoční barvičky. Motiv je z mojí oblíbené Konad destičky M57. Na razítkování jsem nepoužila nic jiného než China Glaze Millenium. Doufám, že si všichni užíváte předvánoční čas v klidu a pohodě!

10 comments:

 1. Oh this is gorgeous! AND it just gave me an idea! Thanks for the inspiration :) Your nails are perfect!!

  ReplyDelete
 2. Love it too, and it's a great colour combo<3

  ReplyDelete
 3. Polish Hoarder: thank you! I am curious about what you will come up with :)

  glad you like it girls!

  ReplyDelete
 4. ohh thats my fav color, green...nice mani...
  Merry christmas... =)

  ReplyDelete
 5. Fiali, vidíš nějaký rozdíl mezi Konad a fauxnad? Já mám zatím na zkoušku jen sadu essence, nevím, jestli si pořizovat další, možná si na to zrátka moc velký kopyto :(

  ReplyDelete
 6. Dasa: já teda doporučuju koupit si razítko a stěrku od Konadu, ta kvalita je v tomhle důležitá a destičku už pak můžeš klidně od vietnamců :) určitě razítkování nevzdávej, je to fakt hrozně jednoduchý, když máš ty správný nástroje.

  ReplyDelete
 7. That's a beautiful manicure. I love Emerald Spparkle. It really looks amazing with the design on it.

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.