Monday, August 31, 2009

Nfu Oh 63

At last!!!!!! My first Nfu Oh!!!! I am so excited :) I wanted these little beauties from the first time I saw them, but it is a little difficult to get a hand on them. My first is 63 whih is a silvery pink holo. In the shade it looks quiet normal, but wait till you see this one in direct sunlight! My eyes nearly popped out. I think even my camera didn´t know what to to with this one :) Oh, and I so much love the bottle. I love to wear corsets. So please enjoy the pictures I will shortly have another Nfu for you.

Konečně!!!!! Můj první Nfu Oh láček!!!!! Jsem z něj nadšená :) Nfu Oh jsem chtěla od první chvíle, co jsem je někde viděla, ale není zrovna jednoduché si je pořídit. Můj první je teda odstín 63, což je světle růžovo stříbrný holograf. Ve stínu vypadá docela nevinně, ale počkejte si na sluníčko! Málem mi vypadly oči z důlků. Myslím, že ani můj foťák nevěděl, co s tím :) Nádherná je i lahvička s detailem šněrování korzetu, které sama ráda nosím. Teď už fotečky a brzo bude další Nfu.China Glaze Cords versus OPI Melody In Mocha

This is a readers request from Tereza. She wanted me to compare these two, so here they are :) China Glaze Cords is on my ring and index and it is two coats. OPI Melody in Mocha is on my middle and pinkie and it is three coats. The difference is evident:
.
Tohle je na přání čtenáře. Tereza chtěla vidět tyhle dva laky vedle sebe, takže tady jsou :) China Glaze Cords je na ukazováčku a prsteníčku a jsou to dvě vrstvy. Tři vrstvy OPI Harmony in Mocha jsou na mém prostředníčku a malíčku. Rozdíl je dobře vidět:


Sunday, August 30, 2009

China Glaze Devotion + Watermelon Rind

I think you all must have seen Watermelon Rind (from the Summer Days Collection) a thousand times, but it was my big summer love so I am posting it today. As we all know it takes about three or four coats for it to be opaque, so I put Devotion from the Romantique Collection as a base and then two coats of Watermelon Rind. Doing so pulled out more teal tones from it and I think it look gorgeous. What polish is your favoutite from the Summer days?
P.S. I will not be mattifying this one. It would be a sin to do so.
.
Myslím, že už všichni viděli Watermelon Rind alespoň tisíckrát, ale byla to moje velká letní láska, tak si další fotky určitě zaslouží. Jak všichni víme, je u něj potřeba tři až čtyři vrstvy, aby dokonale kryl. Trošku jsem si pomohla tím, že jsem pod něj dala jednu vrstvu Devotion z Romantique kolekce a pak teprve dvě vrstvy Watermelon Rind. Tímhle postupem mnohem víc vynikly modré podtóny v laku a myslím, že to vypadá moc hezky. Který lak z kolekce Summer Days je váš nejoblíbenější?
P.S. Tentokrát se žádné zmatňování konat nebude, byl by to hřích.


Saturday, August 29, 2009

Color Club Catwalk Queen

As I said...dark purple is so much better for me. So here I come with Catwalk Queen which is from the Catwalk Queen Collection. It is a dark purple base with pink shimmer. I have two coats.
.
Jak jsem řekla, tmavě fialová je pro mě mnohem lepší, takže dneska mám na sobě Catwalk Queen, ze stejnojmenné kolekce. Základ je tmavě fialový s jemnými odlesky dorůžova. Tohle jsou dvě vrstvy.


+ Essie Matte About you:

Friday, August 28, 2009

OPI Venus Di Violet

As you might have noticed I love dark and vampy shades. I never wear sheer french shades, they are not interesting for me. But I wanted to have one for times when one wants to look serious (or at least try). My choice was Venus Di Violet from the Colorcopia Collection which is a special collection celebrating the 20th anniversary of OPI. These shades are not new, they are re-released old ones. Venus is from the eight years old Collezione Italiana. It is a soft pink with flashes of violet. I think the color does not suit me now because I have a tan, but in the winter it will be fine. It is nice but nothing special. Dark purples are much better but that is another story :D
.
Jak už jste si určitě všimli, miluju tmavé odstíny. Nikdy si nehty nelakuju světlýma růžovkama a barvičkama na francii, přijdou mi šíleně nudný a nezajímavý. Přesto jsem ale chtěla mít alespoň jeden takový lak pro příležitosti, kdy se člověk snaží vypadat seriózně. Vybrala jsem si tedy Venus di Violet z kolekce Colorcopia, která vznikla na oslavu 20. výročí OPI. Odstíny v této kolekci nejsou nové, ale znovu vydané ze starších kolekcí. Konkrétně Venus je z osm let staré Collezione Italiana. Je to světlá růžovka s odlesky fialkové až modré. Teď mi moc nejde k barvě pleti, protože jsem opálená, ale myslím, že na zimu bude fajn. Je to hezký odstín, ale nic extra. Prostě tmavé fialky jsou mnohem lepší, ale to už je jiný příběh :D


Thursday, August 27, 2009

Urban Decay - Cult, X and Twisted

I am something like an Urban Decay addict. I love their makeup, the shades, the package everything. The only problem is that they don´t sell in the Czech Republic. So I have to buy everything on ebay. I heard a lot about their polishes so I said to myself I have to try them. I ordered them a month ago and thought that they got lost, but today they arrived! I was so excited, I had to swatch all three of them :) Urban Decay polishes come in sleek bottles with matte silver caps with a star on top. Their brush is quiet long, but I had no problems with it. All of these require three coats for full coverage, but I am willing to do that because the colors are so unique! Check them out:
.
Asi jsem trošku něco jako Urban Decay závislák. Zbožňuju jejich dekorativní kosmetiku, jejich odstíny, balení, prostě všechno. Jediný (a docela zásadní) problém je, že se značka u nás nedá sehnat, takže musím vše nakupovat přes ebay. O jejich lacích jsem slyšela hodně chvály, takže bylo jen otázkou času, kdy si nějaké objednám. Balíček byl na cestě už měsíc a já se začala smiřovat s myšlenkou, že se ztratily. Dneska ale konečně dorazily a já jsem z toho byla tak šťastná, že jsem je musela hned všechny tři vyzkoušet :) Urban Decay laky jsou ve vysokých lahvičkách s matným stříbrným uzávěrem s hvězdičkou nahoře. Štěteček je docela dlouhý, ale neměla jsem s ním žádné problémy. Všechny tři plně kryjou až ve třetí vrstvě, ale kvůli nádherným odstínům se to dá přežít. Tak mrkněte na ně:

Cult


X


TwistedOPI Designer Series Extravagance

My one and only DS OPI. I really like this shade, it is so rich and all the glitter! I had no application problems, this is two coats. Obviously I put Essie Matte about you before I took it off, but this time I didn ´t like the effect. This one is made to shine and sparkle!
.
Můj jediný DS OPI. Tento odstín se mi opravdu moc líbí, je nádherně sytý a krásně se třpytí. S nanášením nebyly vůbec žádné problémy, na fotkách jsou dvě vrtsvy. Než jsem jej odlakovala, tak jsem ho jako vždy zkusila zmatnit. Výsledek se mi ale moc nelíbí. Tenhle lak byl stvořen, aby zářil!+ Essie Matte About YouSmashbox Hybrid Luminizing Primer


Today I have for you a short review about this 2 in 1 product. Smashbox put together two of their best selling face products. You get the Photo Finish which is a makeup base and Artificial Light which is a highlighter. You have serveral ways of aplication. You can put this alone or mix it with your foundation or face cream. It can be applied only on some parts or on the whole face (neck, decolt...). I have been using this product some time and I can say it is really great. The only minus I would give it is for the packaging. It is almost impossible to get out the same amount of both products.
.
Dneska pro vás mám malé zhodnocení tohoto 2 v 1 výrobku. Smashbox v něm dal dohromady dva ze svých nejlépe prodávaných produktů na tvář. V balení je Photo Finish, což je podklad pro makeup a Artificial Light, což je rozjasňující přípravek. Možností nanášení je hned několik. Buď výrobek použijete samotný nebo ho můžete smíchat s makeupem nebo krémem. Může se nanést jen na určité partie nebo na celý obličej (krk, dekolt...). Výrobek už nějakou dobu používám a je opravdu moc příjemný a výsledný efekt stojí za to. Jedinou nevýhodu vidím v balení, protože je téměř nemožné z tuby vymáčknout stejné množství obou složek.


Wednesday, August 26, 2009

OPI Melody In Mocha

I have mixed feelings about this one but let´s start from the benning. This polish is from the Holiday in Harmony Collection from 2004 but it still can be found online (ebay...). It is a cool shimmering brown taupe with small golden glitter. I really love this one in the bottle but I am not sure what I think of it when I look at my nails. On the pictures I have three coats but for full coverage it would need four. So what do you think?
.
Tak s tímhle kouskem mám trošku smíšené pocity, ale nepředbíhejme. Tento lak je z kolekce Holiday in Harmony z roku 2004, ale stále se dá sehnat třeba na ebay. Je to studená šedo hnědá se zlatými třpytkami. V lahvičce vypadá dokonale, ale nejsem si jistá jestli se mi líbí i na mých nehtech. Na fotkách mám tři vrstvy, ale pro plné krytí by byly potřeba čtyři. Tak co myslíte?+ Essie Matte About You


MAC Solar Bits Impassioned


This comes from the limited edition Style Warrior. Solar bits are similar to pigments, but come in a smaller jar and are only 3,9g (the price is not very different). Anyway I think that this one is worth it. The color is a plumy bronze and is highly pigmented. You can apply it dry or wet. When I talk about aplication it can be a problem. I had problems with it in the beginning. It is hard to get the stuff on a brush and then work with it. You can also have a lot of fallout. I recommend using your finger :) With it this stuff goes on great and stays put. So after a bit of trouble with aplication I think that this is a really great eyeshadow and would recommend!
.
Tyto oční stíny jsou z limitované edice Style Warrior. Solar Bits jsou podobné pigmentům, ale balení je menší (3,9g) zatímco cena skoro stejná. Přesto si myslím, že tenhle odstíny za to stojí. Barvičku bych přirovnala k švěstkově bronzové, je velmi výrazná. Dá se aplikovat nasucho nebo namokro (tím se barva ještě víc zvýrazní). Když už mluvím o aplikaci, tak musím říct, že ta může trošku dělat problémy (sama jsem s tím zezačátku bojovala). Je docela těžké stíny na štěteček dostat a když už se vám to podaří, tak při nanášení na víčko to hodně padá na tváře. Mým řešením je nanášení prstem :) Jde to s ním skvěle, dobře se roztírá a nic nikam nepadá. Takže po menších problémech s nanášením si myslím, že jsou to opravdu skvělé stíny a moc je doporučuju!


Tuesday, August 25, 2009

Part of OPI Spanish Collection

This is just a quick post. I have a bottle picture of four shades from the OPI Spanish Collection. I will have no swatches of these because they are not for me. I don´t like this collection much, it is another disapointment from OPI :( I hope the holiday collection will be better. So here we have from left: Barefoot in Barcelona, Can You Tapas This?, Pamplona Purple and Give Me Moor!

V tomto krátkém příspěvku jsem vám jen chtěla ukázat část španělské kolekce od OPI. Nebudu mít žádné fotky na nehtech, protože nejsou moje, takže alespoň v lahvičkách. Tahle kolekce mě ničím neoslovila, bylo to zkrátka další zklamání od OPI :( Doufám, že vánoční kolekce už bude lepší, zatím to tak vypadá. Takže zleva tady máme:Barefoot in Barcelona, Can You Tapas This?, Pamplona Purple a Give Me Moor!


China Glaze Skate Night

This is the last polish I have for you from the Retro Diva Collection. So now I can say, that I think this collection is really nice. All the shades I have aplly without any problems and you need just two coats for them to be opaque. The colors really do remind me of autumn and all of them look great in matte. So here is Skate Night:

Můj poslední lak z kolekce Retro Diva. Poté, co jsem vyzkoušela všech svých pět laků z této kolekce, můžu říct, že je opravdu povedená. Všechny odstíny se nanášely bez problémů a u všech stačily dvě vrstvy pro plné krytí. Jednotlivé odstíny mi opravdu navozují podzimní náladu a všechny vypadají dokonale i s matným nadlakem. Takže tady je Skate Night:
With Essie Matte About You:

S Essie Matte About You:


Monday, August 24, 2009

China Glaze Short & Sassy II.

I just want to show you a few more pictures of this lovely polish. Ofcourse I could not resist making it matte and here is the result. I think it looks really nice, don´t you?

Chtěla jsem vám ještě ukázat další fotky tohoto úžasného odstínu. Samozřejmě jsem neodolala a zmatnila ho. Myslím, že je moc hezký i takhle, nemyslíte?Then I have a reader request. Day asked me to compare Short & Sassy with Branding Iron. So here it is: index China Glaze Skate Night, middle China Glaze Short & Sassy, ring China Glaze Branding Iron, pinkie OPI Bogota Blackberry.


Pak tady mám něco na přání čtěnáře. Day chtěla vidět Short & Sassy a Branding Iron vedle sebe, takže tady to je: ukazováček China Glaze Skate Night, prostředníček China Glaze Short & Sassy, prsteníček China Glaze Branding Iron, malíček OPI Bogota Blackberry.
And with a matte topcoat:
¨
A s matným nadlakem:


Benefit Valley Of The Stars

This is a great way to try Benefit. This kit has really sweet packaging with a round mirror (no applicators). It consists of two eyeshadows, one golden bronze and the other is silver white. Then you get two highlighters (which are the reason why I bought this) and a lipgloss. All of them are travel sizes (2,5g, eyeshadows 1,5g each) but I think they will last a long time because you really need very little of the products. The eyeshadows are well pigmented, but a bit hard to work with. The highlighters are just fantastic, easy to blend and really give that glow. I am not sure about the gloss, which has a really nice light pink color but I don´t like the smell. So for me it is so so, but I will buy the highlighters in full size for sure :) This would also make a very nice gift.


Skvělý způsob, jak vyzkoušet kosmetiku Benefit, která je na našem trhu nová a zatím se prodává pouze v Sephoře. Stejně jako ostatní výrobky této značky, má i tahle sada nádherné balení s malým kulatým zrcátkem (žádné aplikátory). V paletce najdete dvoje oční stíny, jedny zlato bronzové a druhé bílo stříbrné. Dva rozjasňovače, což byl vlastně i důvod, proč jsem si paletku koupila a lesk na rty. Vše v mini verzích (2,5g, stíny 1,5g každý), ale myslím, že vydrží dlouho, protože stačí opravdu malé množství. Oční stíny jsou krásně výrazné, jen se s nimi trošku hůř pracuje. Rozjasňovače jsou opravdu skvělé, dobře se roztírají do ztracena a přirozeně rozjasní. Lesk na rty mi moc nesedl a to hlavně kvůli "vůni". Jinak je to ale hezká jemná růžovka, která nijak výrazně nelepí. U mě to má teda paletka tak padesát na padesát, ale rozjasňovače si asi časem koupím v plné velikosti :) Paletka by určitě byla i skvělým dárkem.
Saturday, August 22, 2009

China Glaze Short & Sassy

Another gorgeous shade from the Retro Diva fall collection! This shade is a bit similar to China Glaze Branding Iron which is a bit more warmer and brownish. This is two coats. I wonder how it looks matte :) I was in a hurry so please excuse the imperfect lacquering.
.
Další úžasný odstín z podzimní kolekce retro Diva! Je podobný China Glaze Branding Iron, který je ale teplejší a víc dohněda. Na fotce jsou dvě vrstvy. Docela by mě zajímalo, jak vypadá matný, ale zatím odolávám :) Omluvte prosím nalakování, docela jsem spěchala.Smashbox Wicked Lovely Blush in Charm


I think Smashbox makes one of the best blushes and bronzers out there. This one is not different. It comes from the Wicked Lovely collection. It is a peachy pink shade and looks very natural on. Just gives a very nice glow. I think this shade would look great on anyone. It reminds me of their Soft Lights in Tint which is very popular. And if you look at this blushes rating on MUA you can see, that it is very popular too. It is not matte but no big glitter. What I really like about this blush is it´s packaging. It has a small mirror on the bottom, which is very practical.
.
Když jde o tvářenky a bronzery, myslím, že Smashbox vyrábí jedny z nejlepších na trhu. A ani tato není vyjímkou. Tahle tvářenka byla součástí kolekce Wicked Lovely. Je to meruňkově růžový odstín, který vypadá velmi přirozeně. Krásně pleť rozzáří. Myslím, že tenhle odstín by slušel každému. Trochu mi připomíná Soft Lights v odstínu Tint rovněž od Smashboxu, který je velmi populární. Když se ale podíváte na hodnocení na MUA, zjistíte že i tahle tvářenka má skoro nejvyšší možné hodnocení. Není matná, má pouze jemný lesk. Co je ale na téhle tvářence opravdu moc hezké, je její balení. Ve spodní části se nachází malé zrcátko, což je velmi praktické.