Saturday, January 9, 2010

Urban Decay Velvet Rope Set

I wrote about my love for these pencils half a year ago when I started this blog. Today I want to show you one of the sets - Velvet Rope. I gave this set to my mother and to my sister for Christmas and they are both very happy with them. This set is great because all the colors are very wearable and you get a great highlighter in Yeyo. The pencils are in smaller travel version (0.8g) but that is still for a very long time. As I said before: the best eyeliners I had.

O svém nadšení z těchto tužek na oči jsem už psala před půl rokem, když jsem s blogem začínala. Dnes vám ukážu jednu ze sad, ve které se dají pořídit - Velvet Rope. Tuhle sadu jsem dala mamince a svojí sestřičce k Vánocům a obě jsou s ní moc spokojené. Všechny odstíny jsou nositelné, žádné extravagantní barvičky. K tomu je ještě jedna na projasnění a to Yeyo. Tužky jsou v menších velikostech (0.8g), ale i to vydrží na hodně dlouho. Jak už jsem říkala: nejlepší tužky na oči, jaké jsem kdy měla.

5 comments:

 1. I have this set and love it! I've nearly used Zero up as I use it every day. I want to get the VIP set now with all the bright colours in it

  ReplyDelete
 2. Fialko, ty mi zase dáváš. :) Všechny barvičky jsou naprosto úžasné. Ještěže neumím nakupovat v zahraničních e-shopech. Uf... :))

  ReplyDelete
 3. Kelly: I have the VIP set myself and it is also great. I think you can´t go wrong with thee pencils :)

  Veru: no kdybys náhodou potřebovala pomoct s nákupem, víš komu máš napsat, viď? :)

  ReplyDelete
 4. I love those colors ! I just bought this week a new eyeliner of Careline - it has 2 sides and it's a very dark turquoise. I love eyeliners :-)

  ReplyDelete
 5. jeee, tie su krasne. mimochodom, (tá biela tužka) - yeyo znamená kokaín

  sranda :-)

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.