Wednesday, March 3, 2010

Color Club Emerald Depths and Butterflies!

This post is going to be picture heavy, but this polish deserves it. Emerald Depths is in my Top 3! I just love it :) It is just the perfect turquoise and works great with my skin. I tried to do some butterfly konad using plate M53. I also wanted to show you a beautiful ring from Pilgrim that I have and love to wear :)

V dnešním příspěvku je spousta fotek, ale tenhle lak si zaslouží prostor. Emerald Depths patří do mojí Top 3, miluju tenhle lak :) Dokonalá tyrkysová. Trošku jsem ho ozdobila motýlky z destičky M53. Když už jsme u těch motýlků, tak se pochlubím Pilgrim prstýnkem, který jsem si teď hodně oblíbila :)

indoor / ve stínu


sunlight / na sluníčku


+ Konad

14 comments:

 1. So so so so so so so fan ! Everything's just perfect, color, nails, skin, shape, length, konad choice, just so lovely.
  Any polish is just so great on you, but your choices are even greater *_*

  ReplyDelete
 2. I don't like this one. It's too frosty.

  ReplyDelete
 3. Krásný prsten :) ten ti závidím. Zdá se mi, že ten láček pruhuje. A nebo se mi to vážně zdá? :D Ta barva mi připomíná moře a léto. Ať už léto! :)))

  ReplyDelete
 4. This is, as you say, a perfect turquoise with your skin. I love that ring!

  ReplyDelete
 5. ego felo fialku ;-) to je nádhera, opět tleskám a úplně se vidím někde na pláži, perfektní modrá ****

  ReplyDelete
 6. Love love love Emerald depths, hope you liked the post :)

  ReplyDelete
 7. It's nice and loks good on you, but I think I would love it even more if it was a little less frosty. Anyway, it goes well with the Konad butterflies :) I love the ring ^^

  ReplyDelete
 8. aww...such a gorgeous color!

  ReplyDelete
 9. Hi, that's gorgeous!
  And I have that Pilgrim, but the necklace :)

  ReplyDelete

Thank you for all your comments. I love to read them :) but please be respectful and don´t spam me with links to your blogs. You can always write me an email.